Városlista
2025. október 31, péntek - Farkas

Hírek

2015. Július 13. 07:09, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Vihar - Mabisz: a kárenyhítés a legfontosabb

Vihar - Mabisz: a kárenyhítés a legfontosabb

A szerdai viharkárok után a kárenyhítés a legfontosabb, illetve az, hogy a károsultak minél hamarabb jelezzék a biztosítónak a történteket.

Mondta a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) kommunikációs főosztályvezetője az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.

Gilyén Ágnes hozzátette: a helyreállítás megkezdése előtt ajánlott lefotózni a megrongálódott ingatlant, a "helyszín átrendezésével" azonban nem tanácsos próbálkozni, hiszen a rutinos kárbecslők meg tudják állapítani, hogy reálisan milyen károkat okozhatott a szerdai vihar.

A magyarországi ingatlanok biztosítottsága viszonylag jó, mintegy 72 százalék, ám sok esetben alulbiztosítottak - hívta fel a figyelmet. Mint általában a hosszú távú pénzügyi szerződéseket, a biztosítási szerződéseket is érdemes évente egyszer átnézni, mert előfordulhat, hogy olyanért fizetünk, ami már nincs is, illetve az ingatlan a szerződés megkötését követően kiegészült, átalakult például egy tetőtér-beépítés, hozzátoldás miatt, ám arra már nem vonatkozik a régi biztosítás - mondta a szakember.

A péntek reggeli becslések szerint a szerdai viharban az ország területén mintegy 20 ezer káresemény történt, a károk összege elérheti a hárommilliárd forintot.

Címkék: biztosító, kár, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.

2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld

Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása

2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást

Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.