Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2013. Március 07. 13:52, csütörtök | Belföld
Forrás: autopult.hu

Vad álmok megtestesítője – Lamborghini újdonság előfutára az Italdesign Parcour

Vad álmok megtestesítője – Lamborghini újdonság előfutára az Italdesign Parcour

A Genfi Autószalonon már több álom is valóra vált: az 50 éves Lamborghini legerősebb modelljével ünnepli jubileumát, a Porsche a 911 fél évszázados történelme felett hullajt örömkönnyeket a GT3-mal, a Ferrari pedig majd’ 1000 lóerővel utasít maga mögé mindenkit. A legvadabb vágyakat azonban az Italdesign stúdió hozta elérhető közelségbe.

A 2010 óta a VW konszern keretein belül működő formatervezői csoport Svájcban rögtön két, Lamborghini szívvel életre hívott tanulmánnyal kavarja fel az állóvizet: a Parcour kupé- és roadsterváltozatban egyaránt borzolja a kedélyeket. A név hasonlósága a modern sportágéhoz (parkour) nem véletlen, a városban fellelhető különféle akadályok mihamarabbi teljesítésére irányuló extrém próbatételt az Italdesign két kéz és két láb együttműködésével szemben ezúttal négy kerékre bízta.

A tanulmányautó a crossoverek divatos elemeit a sportautók nélkülözhetetlen stílusjegyeivel vegyíti, ráadásul a végeredmény összhatása láttán akár egy Lamborghinit is beleláthatunk a modellekbe, hiszen a jellegzetes vonalak bizony az olasz sportautógyártó büszkeségeire emlékeztetnek.

Mindkét verzió gyomra két fő elnyelésére képes, a meghajtásról pedig a konszern 5,2 literes szívó V10-ese gondoskodik, amely példának okáért a Gallardóban is felhördül, így bizonyos, hogy az 550 paripa nyerítése a tanulmányokban is hátborzongató és vágykeltő lehet.

A tízhengeres mellé hétfokozatú duplakuplungos automataváltó párosul, amelyből a nyomaték mind a négy kerékhez tovább csörgedezik – az abroncsokat malomkő méretű, 22 hüvelykes könnyűfém felnikre húzták. Az autó 4530 mm hosszan nyúlik el, 2070 mm széles és 1335 mm magas, tömege pedig 1550 kg körül van. A stúdió szerint így a Parcour 3,6 szekundum alatt képes 100 km/h-ra gyorsulni, csúcssebessége 320 km/h.

Csak tanulmány vagy a Lamborghini következő finomságának előfutára a Parcour? Egyelőre nem tudjuk, azonban bizonyos, hogy a kedvező fogadtatás akár az utóbbi lehetőség felé is billentheti a képzeletbeli mérleg nyelvét.

Címkék: autó, Lamborghini

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.