Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2022. Február 27. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI/Fotók: MTI/Mónus Márton

Útnak indult az Ökumenikus Segélyszervezet segélyszállítmánya Kárpátaljára

Útnak indult az Ökumenikus Segélyszervezet segélyszállítmánya Kárpátaljára

Útnak indult az Ökumenikus Segélyszervezet 28 tonnás segélyszállítmánya Kárpátaljára szombaton élelmiszerekkel, higiéniai cikkekkel megrakva; a jövőben további ilyen akciók következnek

- mondta Lehel László, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója szombaton Budapesten.

Kiemelte: az áruk egy része adomány a Tesco áruházlánc részéről, a másik felét a segélyszervezet gyűjtötte, a Waberer's International pedig vállalta, hogy ingyen eljuttatja a szállítmányt a rászorulókhoz.

Kedden szemlét tartanak a határvidéken Lévai Anikóval, az Ökumenikus Segélyszervezet jószolgálati nagykövetével, a miniszterelnök feleségével közösen - aki a szombati sajtótájékoztatón is jelen volt -, megtekintik a szervezet által a menekülők számára hamarosan felállítandó információs pontot is - közölte az elnök-igazgató.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába