Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2020. Október 13. 11:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Új PCR-gyorstesztet fejlesztettek Magyarországon

Új PCR-gyorstesztet fejlesztettek Magyarországon

Sokkal gyorsabban és egyszerűbben hozhat eredményt az az új PCR-teszt, amelyet Magyarországon fejlesztettek ki - mondta Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem klinikai rektorhelyettese kedden a Kossuth Rádióban.

A rektorhelyettes elmondta, a PCR-tesztek a vírus örökítőanyagát (RNS) használják, hogy kimutassák a kórokozót; ehhez egy kétlépcsős eljárásra volt szükség: először kivonták az RNS-t, majd sokszorozták azt.

A gyors PCR-teszt esetében egylépcsőssé válik az eljárás, és nincs szükség az RNS kivonására, amivel legalább hat órát spórolnak - tette hozzá.

A teljes folyamat így körülbelül két órát vesz igénybe, és kevesebb szakemberre van szükség hozzá - hívta fel a figyelmet Szabó Attila.

Elmondta azt is, az új tesztek megbízhatóak, és a gyártótól függ, hogy mikor állhat belőlük nagyobb mennyiség rendelkezésre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.

2026. Március 22. 09:35, vasárnap | Belföld

A DÁP felgyorsítja az autó-adásvételt

A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) felgyorsítja az autó-adásvételt - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán szombaton közzétett videójában.

2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld

NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését

Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.