Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2018. Október 04. 11:55, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Új börtön épül Kiskunhalason

Új börtön épül Kiskunhalason

Új börtön épül Kiskunhalason, amely 470 fő befogadására lesz alkalmas - mondta Farsang Tamás ezredes, a Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központ igazgatója csütörtökön az M1-en.

Az igazgató elmondta, a bevándorlási és menekültügyi hivatal kiskunhalasi őrzött befogadó helyét építik át, így alakítják ki az új intézményt.

Az új börtön kivitelezése a napokban kezdődött és várhatóan 2019 januárjában adhatják át, ezután érkezhetnek a rabok - fűzte hozzá.

Az ezredes szólt arról is, az új intézet személyi állományának toborzására elindítanak egy kampányt, s elsősorban Kiskunhalasra, illetve annak környékére koncentrálnak majd.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.