Hírek
2025. Szeptember 24. 06:51, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Trump Magyarország orosz energiáról való leválásáról beszélt
Azt mondta, hogy Orbán a barátja és ha megkéri, szerinte abbahagyja az orosz energia vásárlását.
Donald Trump amerikai elnök Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel is találkozott kedden New Yorkban, a találkozót követően pedig sajtótájékoztatót is tartottak, ahol a CNN tudósítása szerint újságírói kérdésre az amerikai elnök azt mondta a magyar miniszterelnökkel kapcsolatban, hogy a barátjának tartja, és habár még nem beszélt vele az orosz olaj vásárlással való felhagyásról, de mint fogalmazott: az az érzésem, hogy ha beszélnék vele, abbahagyná.
Az amerikai elnök arról is beszélt a BBC tudósítása szerint, hogy szerinte a NATO-tagállamoknak le kell lőniük az orosz repülőgépeket, ha azok belépnek a légtérükbe.
Az elhangzottakra egyelőre egyetlen mondatos válasz érkezett magyar részről: „Mi mindenben támogatjuk az amerikai elnök erőfeszítéseit a béke érdekében, a földrajzi helyzetünkből fakadó valóságot azonban nem tudjuk megváltoztatni” – írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
