Városlista
2026. január 15, csütörtök - Lóránt

Hírek

2016. Január 29. 10:01, péntek | Belföld
Forrás: MTI - fotó: police.hu

Továbbra is tele lesznek az utak rendőrökkel

Továbbra is tele lesznek az utak rendőrökkel

Újabb két hónappal meghosszabbította a korábban elrendelt fokozott ellenőrzést az ország egész területén Papp Károly országos rendőr-főkapitány.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata pénteken a rendőrség honlapján azt írta: a február 1-jén 0 órától március 31-én 24 óráig Magyarország teljes közigazgatási területére elrendelt fokozott ellenőrzés célja a jogsértő cselekmények elkövetésének megelőzése, felderítése, illetve megszakítása.

Tavaly szeptemberben Papp Károly az illegális migrációval összefüggésben rendelte el a fokozott rendőri ellenőrzéseket. Ezt azóta több alkalommal meghosszabbították.

Csiszér-Kovács Viktória, az ORFK szóvivője az M1 aktuális csatorna egyik októberi adásában azt mondta: ezen intézkedés nyomán a rendőrök bárkit igazoltathatnak, ruházatukat átvizsgálhatják, és a gépjárművek csomagtartójába is benézhetnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható

2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld

Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök

A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.