Hírek
2022. Szeptember 23. 19:00, péntek |
Belföld
Forrás: OMSZ
Tört-zúzott a mentőautóban az ittas férfi Siófokon
Csaknem kilencszázezer forint kárt okozott egy mentőautóban az a 40 év körüli férfi, aki még nyáron ivott annyit a Balaton Soundon, hogy elvesztette az eszméletét.
Helyszíni ellátást követően a mentősök a siófoki kórházba szerették volna szállítani, azonban útközben magához tért és nagy erővel, szándékosan ütni-verni kezdte a mentőautó betegterét, aminek a burkolatában repedések, horpadások és törések keletkeztek, de eszközök és a felszerelések is sérültek. A rongálással összesen 887 318 forint kárt okozott. Az agresszív beteget csak a perceken belül helyszínre érkező rendőrjárőrök tudták megfékezni, akik a kórházba is elkísérték. Most a Siófoki Járási Ügyészség nagyobb kárt okozó rongálás miatt emelt ellene vádat.
A vádiratában az ügyészség a vádlottal szemben felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta, és hogy a bíróság kötelezze a férfit az általa okozott kár megtérítésére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
