Hírek
2018. Szeptember 07. 14:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több mint százrendbeli befektetési csalással vádolnak egy budapesti nőt

Több mint százrendbeli üzletszerű csalás bűntettével vádolnak egy budapesti életbiztosítót, aki ügyfeleinek 2007 és 2015 között 800 millió forint kárt okozott befektetési csalásokkal
- közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel. A vádirat szerint a 57 éves nő 118 embernek - családtagjainak, barátainak, gyülekezete tagjainak és más ügyfeleknek - olyan befektetési lehetőségeket kínált, amik nem léteztek, illetve amelyekre nem volt jogosultsága.
A vádlott három fajta befektetési lehetőséget kínált: az egyik ajánlata egy nem létező befektetési alap volt, a másik egy gépjármű-befektetés, amely végére a vádlott magas hozamot vagy autót ígért a sértetteknek. A harmadik típusú csalással a vádlott rendkívül magas hozamot helyezett kilátásba, eszerint az átadott összeg 6 hónapon belül akár 3-4-szeresére is nőhetett.
A vádlott kezdetben az egyes ügyfelek kifizetését a többi ügyfele pénzéből teljesítette, majd 2015-től különböző okokra hivatkozva nem fizetett, és 2015 nyarától elérhetetlenné vált - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 17. 07:06, péntek | Belföld
Október 23. - Változatos programokkal várja az érdeklődőket a Terror Háza Múzeum
2025. Október 17. 07:03, péntek | Belföld
Vitályos Eszter szerint háborúba vinné a magyar fiatalokat a Tisza
Nem akarjuk, hogy a fiainkat Ukrajnába vigye a Tisza, ez nem a mi háborúnk. Mint egy 22 éves fiú édesanyja ezért én is aláírom a Nem a mi háborúnk petíciót - tette közzé a kormányszóvivő csütörtöki Facebook-posztjában.
2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld
Orbán Viktor telefonon egyeztetett Donald Trumppal
2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld
Donald Trump szerint két héten belül lehet találkozója Vlagyimir Putyinnal Budapesten
Donald Trump szerint két héten belül létrejöhet a találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Budapesten. Az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt csütörtökön.