Hírek
2021. Május 04. 16:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több gázt fogyott idén áprilisban tavalyhoz képest
Több mint 942 millió köbméter földgázt fogyasztott az ország idén áprilisban, ez közel 200 millió köbméterrel több, mint az előző év ugyanezen hónapjának fogyasztása
- közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) kedden az MTI-vel.
Azt írták, hogy a lakosság és az ipari fogyasztók gázellátása az áprilisban tapasztalható hideg idő alatt is folyamatos volt. Az elfogyasztott földgázmennyiség jól láthatóan követi a hőmérséklet változását. Idén áprilisban 2,5 Celsius-fokkal volt átlagosan hidegebb 2020 áprilisához képest. Az elmúlt 3 év (2018, 2019, 2020) átlagos április havi fogyasztása 684 millió köbméter volt - írták.
Áprilisban már elkezdődött a felkészülés a következő téli időszakra, a földgáztárolók fokozatosan és ütemezetten álltak át a betárolásra, azonban az áprilisi szokatlan hideg időjárás miatt a Magyar Földgáztároló Zrt. (MFGT) egyes tárolói még kitároltak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
