Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2019. Szeptember 10. 12:57, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több e-matricát vettek idén nyáron, mint tavaly

Több e-matricát vettek idén nyáron, mint tavaly

Tíz százalékkal nőtt az e-matrica eladás a nyári időszakban a tavalyihoz képest

- közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. vezérigazgatója kedden az M1 és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című közös műsorblokkjában.

Bartal Tamás azt mondta, idén a heti autópálya matrica vásárlása öt százalékkal visszaesett, de a többi nőtt, az éves például 16 százalékkal.

Ez a magyar gazdaság növekedésének is köszönhető, az embereknek ugyanis több megtakarításuk van – vélekedett.

Kitért arra is, minden évben egyre többen vásárolnak online e-matricát és fizetnek e-útdíjat, de a vásárlók 70 százaléka még mindig inkább „papíralapút” vesz.

Sokakat az rettent el az online vásárlástól, hogy nem kapnak róla bizonylatot, de a NÚSZ felületein történő vásárlás biztonságos, bármikor visszakövethető – hangsúlyozta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán

Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.