Hírek
2022. Augusztus 06. 10:32, szombat |
Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Máthé Zoltán
Tíz Suzuki Vitarával és tizenhárom robogóval bővül a polgárőrség flottája
Tíz Suzuki Vitara típusú személygépkocsi és 13 robogó áll szolgálatba az ország különböző polgárőr egyesületeinél
- derült ki a Belügyminisztérium (BM) és az Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) közös sajtótájékoztatóján, pénteken Budaörsön.
Kiss Attila, a BM rendészeti államtitkárának kabinetfőnöke elmondta, hogy a polgárőrök nélkülözhetetlen állami feladatot látnak el, ezért minden eszközt meg kell ragadni arra, hogy a munkájukat támogassa a kormány.
Hozzátette, a támogatások részeként megkapnak olyan eszközöket, amelyeket a rendőrség vagy az idegenrendészet a rendszerből kivont, de még használhatóak.
Természetesen új eszközök megvásárlására is van lehetőség - utalt a kabinetfőnök a járműbeszerzésre.
Túrós András, az OPSZ elnöke elmondta, a szövetség a robogókat az Országos Rendőr-főkapitányság - Országos Balesetmegelőzési Bizottság és az Agrárminisztérium pályázati támogatásából szerezte be, a tíz Suzuki Vitarát pedig a kormány, illetve a BM támogatásából, közbeszerzési eljárás keretében vásárolták.
Hozzátette, hogy a Vitarák megközelítőleg 70 millió forintba, a 13 robogó pedig közel 6 millió forintba került.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld
Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni
Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
