Városlista
2025. december 31, szerda - Szilveszter

Hírek

2017. Október 04. 15:20, szerda | Belföld
Forrás: mti

Szörnyű körülmények között sínylődött több mint száz kutya Söjtörön

Szörnyű körülmények között sínylődött több mint száz kutya Söjtörön

Száznál is több kutyát tartott mostoha körülmények között egy német nő a Zala megyei Söjtör határában, ahol állatvédők feljelentése nyomán kezdték meg szerdán a tenyészet felszámolását.

Sznopek Veronika, a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI érdeklődésére azt mondta: állatkínzás gyanúja miatt indított eljárást a zalaegerszegi rendőrkapitányság, miután állatvédők feljelentése szerint legalább 150 kutya sínylődött a Söjtör határában lévő birtokon.

Az MTI a helyszínről úgy értesült: a több, egymástól elszórtan álló épületből álló birtokon egy német állampolgárságú nő tenyésztett eladásra különböző fajtájú kutyákat. Az ebeket rendkívül mostoha körülmények között tartotta, az állatok sokszor szűk boxokban, saját ürülékükben feküdtek, a gondozatlan, elhanyagolt területen az elpusztult kutyák tetemét sem takarították el.

Az állatvédők feljelentése nyomán indult eljárás során szerdán rendőrök jelenléte mellett kezdték meg a kutyatelep felszámolását.

Címkék: kutya, söjtör, Zala

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld

Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin

Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.

2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld

Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én

Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.

2025. December 29. 07:43, hétfő | Belföld

Fagyos, szeles idő lesz az év utolsó napjaiban