Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be a Facebookon az energiaügyekért felelős orosz miniszterelnök-helyettessel folytatott telefonbeszélgetését követően, hogy "Európa - alapvetően a saját hibáiból - folyamatos energiaválságokkal néz szembe".

"Mi azonban ezen bizonytalan körülmények közepette is garantáljuk az ország energiaellátásának biztonságát. Ebben Oroszországnak kulcsszerepe van, és még csak nem is politikai, hanem földrajzi okokból" - húzta alá.

Elmondta, hogy Alekszandr Novakkal áttekintették a magyar-orosz energiaegyüttműködés helyzetét, és megállapították, hogy az Oroszországból induló kőolaj- és földgázszállítások továbbra is akadálytalanul érkeznek Magyarországra.

"Alekszandr Novak pedig megerősítette, hogy Oroszország továbbra is biztosítja az ellátásunkhoz szükséges energiaszállításokat és az akadálytalan szállításokhoz szükséges jogi környezetet" - tudatta.

Címkék: szijjártó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere

Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.