Hírek
2019. Március 02. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Súlyos következményekkel jár a szelektív evés
A gyerekkori étkezési zavarok, illetve a szelektív evés súlyos következményekkel, betegségekkel járhat - hívta fel a figyelmet Forgács Attila gasztropszichológus az M1 aktuális csatornán pénteken.
A szelektív evésnek - amikor valaki csak bizonyos ételeket fogyaszt - rengeteg oka lehet, többek között az evolúciós hagyományozódás, illetve a média befolyásoló hatása, a társadalmi változások. Szaporodnak a különféle evési hóbortok, amelyek általában kizárják bizonyos élelmiszerek fogyasztását. A szelektív evésnél súlyosabb az úgynevezett monofág evés, amikor csak egyfajta élelmiszert hajlandó enni valaki - tette hozzá Forgács Attila.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 31. 14:00, kedd | Életmód
Eurostat: az EU-ban 517 kilogramm hulladék keletkezett személyenként 2024-ben
2026. Március 31. 12:00, kedd | Életmód
Új kulcsosházat adtak át a Mecsekben
Átadták a közelmúltban kormányzati támogatásból korszerűsített kulcsosházat a Tolna vármegyei Váralján, a Mecsek északkeleti lábánál hétfőn.
2026. Március 31. 10:00, kedd | Életmód
Így lehet környezetbarátabb módon nyírni a füvet
Felhívással fordult a lakossághoz és kiemelten az önkormányzatokhoz a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a települési parkok és zöldfelületek fenntarthatóbb kezelése érdekében
