Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2016. Május 10. 10:08, kedd | Belföld
Forrás: mti

Romlott bacont vont ki a forgalomból a Nébih

Romlott bacont vont ki a forgalomból a Nébih

Tizennégy füstölt, nyers, szeletelt, gyárilag csomagolt bacon termékből egy romlott volt, az a forgalomból kivonta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), amely a bacon előállító üzemeket is ellenőrizte.

A hivatal kedden az MTI-vel közölte, hogy elrendelte a romlott termék visszahívását és megsemmisítését, a terméket előállító cég élelmiszer-ellenőrzési bírságra számíthat.

Kiemelték: 2 hagyományos pácolású és 12 gyorspácolású terméket vizsgált a Nébih, amelyek közül 12-t Magyarországon, kettőt pedig külföldön állítottak elő. A mintavételek során 10 üzemben a bacon gyártási folyamatát is hatósági ellenőrzésnek vetették alá.

Arról is beszámoltak, hogy a hivatal munkatársai szúrópróba-szerűen négy cég termékeiben a PAH-tartalmat (policiklikus aromás szénhidrogének, amelyek a nem megfelelően végzett hagyományos füstölés során kerülhetnek a termékekbe) is ellenőrizték. Az eredmények minden esetben megfelelőek voltak - közölték.

Az üzemekben vett minták alapján vizsgálták a csomagolóanyag kioldódását és élelmiszerbe kerülését, valamennyi csomagolóanyag biztonságos volt.

A jelölési előírásoknak csupán 1 bacon minta felelt meg maradéktalanul. A többi terméken kisebb jelentőségű hibák fordultak elő például, hogy nem megfelelően tüntették fel - az egyelőre nem kötelező, de alkalmazás esetén pontosnak kell lennie - tápérték táblázatot. Az előállítókkal szemben a jelölési előírások megsértése miatt a hatóság eljárást indított - olvasható a Nébih közleményében.

Címkék: bacon, forgalom, Nébih, romlott

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.