Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2021. Szeptember 25. 07:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Rengeteg intézkedés történt vezetés közbeni mobilozás miatt

Rengeteg intézkedés történt vezetés közbeni mobilozás miatt

Egy hét alatt több mint hatszáz esetben kellett intézkedniük a rendőröknek a vezetés közben kézben tartott mobiltelefon használata miatt - közölte a rendőrség pénteken a honlapján.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálatának közleménye szerint az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) által szeptember 16. és szeptember 22. közötti időszakra meghirdetett Focus on the road - Figyelem az útra elnevezésű fokozott ellenőrzésen a rendőrök főként a vezetés közben kézben tartott mobiltelefon-használókat igyekeztek kiszűrni.

Az akció ideje alatt a rendőrök 815 ellenőrzési ponton, 403 csoporttal összesen 14 713 járművezetőt ellenőriztek. Menet közben kézben tartott mobiltelefon használata miatt 621 esetben, 54 alkalommal más kommunikációs eszköz használata vagy figyelmet elvonó tevékenység miatt, további 1822 emberrel szemben a biztonsági öv használatának elmulasztása miatt intézkedtek a rendőrök - írta az ORFK.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.

2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld

Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették

Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -

2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről

Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.