Városlista
2026. február 13, péntek - Ella, Linda

Hírek

2017. Május 14. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Öt ország részvételével rendezik meg a Duna Karnevált

Öt ország részvételével rendezik meg a Duna Karnevált

Öt ország részvételével rendezik meg a Duna Karnevált június 3. és 18. között Budapesten.

Az idei eseménysorozatban 800 magyar és 200 külföldi művésze, 37 zenei és tánccsoport 30 órányi produkcióval képviselteti magát - közölték a szervezők az MTI-vel.

Az előadások sora az Egy hazában sokszínűen című programsorozattal bővül, amely a Magyarországon élő nemzetiségek máig meglévő tánc- és zenei tradícióiból vonultat fel egyedi produkciókat új helyszínen, a Városmajori Szabadtéri Színpadon.

A karneváli események koronájaként rendezik meg június 16-án a Monarchia Bálja című gálaműsort a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon. A magyar táncegyüttesek és zenekarok mintegy 200 művészének műsora a hagyomány és korszerűség szellemében, a Magyar Állami Népi Együttes, a Duna Művészegyüttes és a Budafoki Dohnányi Zenekar főszereplésével valósul meg.

A Kiváló Fesztivál és Europe Top 500 címmel is kitüntetett rendezvénysorozat célja az értékmegőrzés, a hagyományos kultúra korszerű hangsúlyozása, személyessé tétele és a közösségépítés.

Címkék: duna, karnevál

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan

2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg

2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez