Hírek
2023. Június 06. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Orbán Viktor a dél-koreai parlament elnökét fogadta
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Karmelita kolostorban tárgyalt Kim Dzsin Phjóval, a Koreai Köztársaság nemzetgyűlésének elnökével és az általa vezetett parlamenti delegációval - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Orbán Viktor méltatta a koreai-magyar barátságot, és felelevenítette, hogy már egészen korán, a kommunizmus összeomlása után Dél-Korea bizalmat szavazott a magyar gazdaságnak; hittek abban, hogy Magyarország egy sikertörténet lesz.
Mi mindig is támogattuk és a továbbiakban is nagy örömmel fogadjuk a koreai gazdaság szereplőit, ennek is köszönhető, hogy az utóbbi néhány évben már Dél-Korea volt a legjelentősebb külföldi befektető Magyarországon - mondta Orbán Viktor.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
