Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2015. December 01. 08:08, kedd | Belföld
Forrás: MTI

OGY - Az adóhatóság átalakításáról szavaz ma a parlament

OGY - Az adóhatóság átalakításáról szavaz ma a parlament

A korábban tervezettnél több, összesen 25 előterjesztésről szavaz az Országgyűlés mai ülésén azt követően,

hogy a kormány kivételes eljárásban, már a javaslat benyújtását követő napon elfogadtatná a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nemzetgazdasági tárcához igazításáról szóló előterjesztést. A képviselők emellett átírhatják az állami földvagyont érintő - júniusban alaptörvényellenesnek minősített - törvénymódosítást, továbbá dönthetnek több hatósági illeték eltörléséről is.
Az ülésnap reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit a nemzetgazdasági miniszter adóhatóság átalakításáról szóló javaslatának összevont vitája követ.

Tállai András, aki államtitkárként felel majd az adóhatóság felügyeletéért, hétfőn azt mondta, az átalakítás eredményeként az adóhivatal kormányhivatalból központi hivatallá alakul vissza, és a jövőben a nemzetgazdasági miniszter irányítja majd. A legjelentősebb változásnak nevezte, hogy a jelenlegi három szintről kettőre csökken az adóhivatali struktúra, miután megszűnnek a regionális főigazgatóságok. Az ellenzéki frakciók bírálták, hogy a jelentős átalakítást 24 órán belül fogadhatja el az Országgyűlés.

A Ház határozathozatalai elején dönthet az adóhatóság átalakításáról.

A képviselők emellett az állami földvagyon kezeléséről szóló, az Alkotmánybíróság által júniusban visszaküldött törvénymódosításon is változtathatnak. A kormányoldal javaslatára az előterjesztés előhaszonbérleti jogosultság eltörlésére, valamint a védett természeti területekre vonatkozó részei maradhatnak meg.

A parlament ezt követően egyebek mellett elfogadhatja több hatósági eljárás illetékének és igazgatási szolgáltatási díjának megszüntetését.

Változhatnak továbbá a kéményseprő-ipari tevékenységről, a szerencsejátékról, a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról szóló jogszabályok, de módosítás várható a szabálysértési mellett oktatási, honvédelmi és energetikai törvényekben is.

A határozathozatalokat követően kezdődhet vita a bankadó csökkentéséről. A nemzetgazdasági miniszter javaslata kedvezményeket tartalmaz azoknak a bankoknak, amelyek növelik vállalati és lakossági hitelállományukat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld

Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat

A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt

Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását