Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2020. Április 17. 07:14, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Nőtt az áramfelhasználás az első negyedévben

Nőtt az áramfelhasználás az első negyedévben

A bruttó villamosenergia-felhasználás 2,3 százalékkal emelkedett Magyarországon az idén az első három hónapban a tavalyi év első három hónapjához képest,

az export-import szaldó 27,3 százalékos részaránya eközben elmarad a tavalyi 31,5 százaléktól - állapítható meg a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir) honlapján frissen közzétett adatokból.

A magyar villamosenergia rendszer bruttó felhasználása 2020. január és március között elérte a 12,16 terawattórát, egy évvel korábban ugyanebben az időszakban 11,88 terawattóra volt. A felhasználásból az idén 8,8 terawattóra áramot a hazai erőművek állítottak elő, a többi importból származott. Tavaly az első negyedévben 8,18 terawattóra mennyiséget termeltek a hazai erőművek.

Az idén az első negyedévben 3,3 terawattóra áram érkezett külföldről, tavaly ugyanebben az időszakban 3,69 terawattóra. Az import aránya mindkét évben februárban volt a legmagasabb, az idén 29,19 százalék, 2019-ben 36,5 százalék. Tavaly a márciusi adat is magas volt, 35,49 százalék, míg az idén ebben a hónapban - amelynek közepétől már hatályos volt a veszélyhelyzet - mindössze 25,8 százalék.

A magyar villamosenergia rendszer bruttó felhasználása tavaly a teljes évben elérte a 45,6 terawattórát, amelyből 27,5 százalékot, 12,58 terawattórát tett ki az import. A rendszer csúcsterhelése tavaly december 4-én, történelmi rekordján 7099 megawatt volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.