Hírek
2019. November 20. 06:36, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Napirenden a képviselők jogállásának és a házszabálynak a módosítása
Az Országgyűlés szerdán összesen kilenc törvényjavaslat általános vitáját bonyolítja le.
Az ülésnap reggel 9 órakor kezdődik, elsőként az egyfokú járási hivatali eljárások megteremtésével összefüggő módosításokról kezdődik általános vita.
A képviselők ezt követően kezdenek bele az Országgyűlés működését és a képviselők jogállását érintő változtatások, valamint a házszabály módosításának tárgyalásába.
A továbbiakban szó lesz még egyebek mellett a csaladvédelmi akciótervvel, a Nemzeti Filmintézet Közhasznú Nonprofit Zrt. létrehozásával, valamint az új szakképzési törvénnyel összefüggő változtatásokról.
A parlament csütörtök és pénteken folytatja munkáját, amely jövő hétfőn ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
