Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2022. Augusztus 19. 08:04, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

NAK: természetkárosítás nélkül is kielégíthető a tűzifaszükséglet

NAK: természetkárosítás nélkül is kielégíthető a tűzifaszükséglet

A magyarországi erdészetek a megnövekedett tűzifaszükségletet is ki tudják elégíteni természetkárosítás nélkül - hangsúlyozza a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) csütörtöki közleményében.

Hetek óta érzékelhető a tűzifa iránti kereslet erősödése, de Magyarország erdőiben "óriási potenciál" van, az erdészetek pedig továbbra is szigorú szakmai és hatósági felügyelet mellett dolgoznak - írták. A NAK számít arra, hogy a fatüzelés egyre népszerűbb lesz a közeljövőben, de álláspontja szerint ez sem jelenthet gondot ősszel.

A kamara rámutat: tűzifa szinte minden fakitermelés során keletkezik, akár az ipari célú faanyag kitermelésénél is, ráadásul az elmúlt években gyenge volt a kereslet, így az erdőkben felhalmozódott készletek hosszabb távon fedezhetik az igényeket.

A NAK úgy véli, a tűzifakínálat az eddigihez képest is javítható, hiszen a magánerdők egy része évek óta nem termel ki fát. Az agrárkamara ezek szakszerű kezelésében új lehetőségeket lát, de hangsúlyozza, hogy a természeti értékek védelme a legfontosabb továbbra is.

Címkék: szükséglet, tűzifa

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.