Hírek
2017. Február 26. 13:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Munkaerőhiány miatt nőhet az új építésű lakások ára az idén
Vélhetőleg nőni fog az új építésű lakások ára az idén, mert a munkaerőhiány miatt nagyobb költséggel jár az építkezés - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője vasárnap az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette, a sok új lakás azonban hozzájárul a magyar ingatlanállomány egészének minőségi javulásához, hiszen ezek a lakások, házak később a használtlakás-piacon fognak megjelenni.
Elmondta, tavaly több mint 30 ezer építési engedélyt adtak ki, ami két és félszerese az egy évvel korábbinak. Ez azt jelenti, hogy még nagyobb növekedés várható 1-2 év múlva, amikor átadják ezeket a lakásokat.
Balogh László ismertette, februárban 68 százalékkal több lakást kínáltak megvételre, mint egy évvel korábban, hozzátéve, hogy sok esetben tervekről van szó, amelyek még építési engedélyezés alatt állnak.
Kitért arra, hogy a családi ház építésében gondolkodók szerencsésebb helyzetben vannak, mert kisebb kivitelező csapatokat könnyebb találni, mint a nagyobb volumenű projektekhez.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
