Hírek

2012. Május 11. 15:00, péntek | Helyi
Forrás: nemzetisport.hu

Mínusz 17-ről söpört a Szolnok, nyert a Falco

A férfi kosárlabda NB I elődöntőjében a Falco–Körmend vasi derbi két meccs után 1–1-re állt, ma Szombathelyen találkozott a két csapat. A találkozót a 29 pontos Chad Timberlake vezérletével a hazaiak nyerték 82–75-re.

A másik ágon az Albacomp az első negyed végén 32–15-re vezetett a Szolnoki Olaj ellen, de a címvédő fordítani tudott, 80–71-re győzött, ezzel bejutott a bajnoki döntőbe.

A férfi kosárlabda NB I elődöntőjében a Falco–Körmend vasi derbi két meccs után 1–1-re állt, ma Szombathelyen találkozott a két csapat.

A mai mérkőzés felvezetéséhez tartozó hír, hogy a hétfőn kiállított Kálmán László (Falco) és Dejan Mladenovics (Körmend) pályára léphetett ma este, miután a szövetség fegyelmi bizottsága fegyelmi tárgyalást rendelt el, és tájékoztatta a klubokat a büntetések várható mértékéről: a két játékos 150 ezer forintos pénzbírságot és négy mérkőzésre szóló eltiltást kap – utóbbit hat hónapra felfüggesztve. A Falco másik játékosát, a korábban Sopronban a hazai közönségnek mutogató Djordje Pantelicset ötvenezer forintos pénzbüntetéssel sújtotta a fegyelmi bizottság.

Ma Kálmán és Pantelics nem játszott kimagaslóan, de a Falco így is hengerelt a Körmend ellen. Az első negyedet 28–16-ra nyerték meg a hazaiak, majd a nagyszünetre már húszpontosra, 49–29-re nőtt a különbség a két csapat között.

Az első két negyedben elsősorban Chad Timberlake pontjainak köszönhetően menetelt a Falco, az amerikai légiós húsz perc alatt 23 pontot szórt. Rajta kívül Szabó Zsolt remekelt – a nagyszünetig értékesített két triplát és három kísérletből két duplát is. (Előbbi 29, utóbbi 16 pontig jutott a meccs végére.)

A Körmend a folytatásban már csak futott az eredmény után. A vendégeknél a legeredményesebb Darian Townes 16 pontig jutott a meccs végére, de ő is csak ötször volt eredményes a tizenhárom duplakísérletéből (igaz, beszórt kettőből kettő triplát), vagyis elmondhatjuk, nem akadt igazán kiemelkedő egyéni teljesítmény a vendégeknél.

Az utolsó negyedben ugyan kicsit közelebb került a Körmend a házigazdákhoz, de végül 82–75-re kikapott, így a Falco 2–1-re vezet az egyik csapat második sikeréig tartó párharcban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS ELŐDÖNTŐ, HARMADIK MÉRKŐZÉS

FALCO–SZOVA KC SZOMBATHELY–FORTRESS LAMI–VÉD KÖRMEND 82–75 (28–16, 21–13, 21–22, 12–24)
Szombathely, Aréna Savaria, 3000 néző. V: Földházi, Győrffy, Király
FALCO: Kálmán 12, Simon L. 6, TIMBERLAKE 29/3, SZABÓ ZS. 16/6, PANTELICS 10
Csere: Szanati 2, Harazin 4, Will 3/3.
KÖRMEND: English 3, Németh I. 12/6, Fodor 7/6, Bell 8, Townes 16/6
Csere: Ruják 4, Eilingsfeld 7, FERENCZ 12/3, Mladenovics, Cseh 6
Kipontozódott: Simon L. (35. p.)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 11–7. 8. p.: 22–10. 12. p.: 35–16. 16.p.: 40–20. 20. p.: 49–29. 26. p.: 63–39. 28. p.: 63–43. 29. p.: 64–49.30. p.: 70–51. 33. p.: 70–63. 37. p.: 78–67.

MESTERMÉRLEG
BENCZE TAMÁS, a Falco edzője: – A párharc olyannyira nem lefutott, amennyire ez egy mérkőzésen belül is megfigyelhető volt. Húszpontos vezetésünknél már azt hittük, vége a meccsnek, de elveszítettük a ritmust, és felengedtük a Körmendet. Három negyeden keresztül azt csináltuk, amit elterveztünk, de a végére magunknak tettük nehézzé a találkozót. Ettől függetlenül, szerintem teljesen megérdemelten nyertünk.
ZORAN MARTIC, a Körmend edzője: – Elnézést kérek a szurkolóinktól, ennél jóval többet érdemeltek volna. Az első húsz percben támadásban és védekezésben is csaknem értékelhetetlen volt a teljesítményünk, szörnyű volt a játékunk, nem tudom, mi történhetett a csapattal. Ez volt a legrosszabb húsz–huszonöt percünk, amióta Körmenden edzősködöm. A második félidőben aztán jobban teljesítettünk, de a Falco teljesen megérdemelten nyert.

MÍNUSZ TIZENHÉTRŐL FORDÍTOTT ÉS DÖNTŐS A SZOLNOK

Az Albacomop–Szolnok elődöntő tétje az volt, hogy játékban marad-e a tavalyi döntős fehérvári csapat, amely pályaelőnye ellenére 2–0-s hátrányból várta a párharc mai harmadik meccsét.

Simon Balázsék ennek megfelelően a mérkőzés elejétől próbálták nagy nyomás alá helyezni a vendégeket. A hazaiak 6–0-s rohammal kezdtek, majd 23–8-ra, az első szünetben pedig 32–15-re vezettek. A második negyedben megkezdte a felzárkózást a Szolnok, de még a nagyszünetben is tíz ponttal az Albacomp vezetett. A fehérváriak vezetése elsősorban annak volt köszönhető, hogy Muhammad el-Amin ezúttal is szorgosan gyűjtögette a pontokat és rajta kívül is akadtak jó teljesítmények. Ezzel szemben a szolnoki kulcsemberek nagyon lassan lendültek játékba.

Jó példa erre Trotter Obie, aki csak a harmadik negyedben szerezte meg első pontjait. Ebben a játékrászben azonban egyre inkább elkapták a fonalat a vendégek, miközben a fehérváriak fáradni látszottak. Ekkor Báder Márton vitte vállán a Szolnokot, az Olaj először a harmadik játékrészben 62–61-nél vette át a vezetést.

Ezt követően egy nagyon nagy csata alakult ki a pályán, amelyből több nyerő emberének köszönhetően a kintről jobban dobó Szolnok került ki győztesen. A vendégeknél Hriszto Nikolov, Horváth Ákos és a hat triplát szerző, így 18 pontig jutó Brandon Gay eredményes játéka döntőnek bizonyult. A hazaiaknál El-Amin 24 pontja viszont kevés volt, a bajnoki címvédő Szolnok 80–71-re győzött, és a Magyar Kupa megnyerése, illetve az EuroChallenge négyes döntője után egy újabb sikert könyvelhet el a bajnoki döntőbe jutással.

ALBACOMP FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJ KK 71–80 (32–15, 8–15, 21–27, 10–23)
Székesfehérvár, 2000 néző. V: Cziffra, Papp, Török R.
ALBACOMP: Simon B. 11/3, EL-AMIN 24/12, Hollis 10/3, KELLER Á. 12, Chism 9. Csere: Hendlein, Supola, Bódi 3/3, Madár 2
SZOLNOK: Trotter 9/3, Mills 11/6, Soós 2, Nikolov 11, BÁDER 15. Csere: HORVÁTH Á. 8/6, Trepák 2, Fodor M. 4, GAY 18/18, Grebenár
Az eredmény alakulása. 2. p.: 6–0. 6. p.: 23–8. 8. p.: 26–11. 13. p.: 32–20. 17. p.: 35–24. 20. p.: 40–30. 22. p.: 48–32. 23. p.: 48–40. 28. p.: 54–53. 32. p.: 61–62. 33. p.: 61–64. 38. p.: 66–72. 40. p.: 69–77.
Kipontozódott: Hollis (39. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Szolnok javára

Simon B. 9, ill. Trotter 7

Dzunics Braniszlav: – Szeretnék gratulálni a Szolnoknak, mert ebben a sorozatban jobbnak bizonyultak nálunk. A maximumot kiadtuk magunkból, de nem tudtuk tartani az általunk diktált tempót, elvesztettük a lepattanóharcot.
Pór Péter: – A három nullának mindenképpen örülünk. Az a csapat, amelyik 17 pont hátrányból vissza tud jönni a meccsbe Fehérváron, az megérdemli a győzelmet. Ezen a meccsen is bebizonyították a fiúk, hogy remek harcosok, hisz tetemes minuszról álltak vel. Ez annak is köszönhető, hogy a nemzetközi porondon szereztünk már olyan rutint, amellyel tudtuk kompenzálni azokat a negatívumokat, amelyek néha érték a csapatot.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 14. 06:00, kedd | Bulvár

Az önkéntes véradás fontosságára hívja fel a figyelmet a Magyar Posta új bélyege

Az önkéntes véradás fontosságára szeretné felhívni a figyelmet a Magyar Posta egy új, alkalmi bélyeg kibocsátásával

2024. Május 13. 15:45, hétfő | Belföld

Többnemzeti hadgyakorlatot tartanak Pápán

A gyorsaságot és a bevethetőséget demonstrálja a Pápa Bázisrepülőtéren tartott Swift Response 2024 többnemzeti hadgyakorlat

2024. Május 13. 15:43, hétfő | Belföld

Pénzbüntetésre ítélték Czeglédy Csabát az ördög ügyvédje-perben

Hatszázezer forintos pénzbüntetéssel sújtotta Czeglédy Csaba ügyvédet, szombathelyi önkormányzati képviselőt az úgynevezett ördög ügyvédje-perben.

2024. Május 13. 15:41, hétfő | Életmód

Bizonyos elektromos rollerekre is biztosítást kell kötni hamarosan

Bővül azoknak a járműveknek a köre július 16-tól, amelyekre kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást kell kötni - hívta fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) hétfői közleményében.