Hírek
2022. Március 29. 18:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Minden jogosult kap támogatást a lakossági napelempályázatára
Mindenkinek jut támogatás a lakossági napelempályázat keretéből, aki megfelel a jogosultsági feltételeknek
- jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára hétfői budapesti sajtótájékoztatóján.
Steiner Attila közölte, hogy a kiírást példátlan érdeklődés kísérte, több mint 40 ezer kérelem érkezett. A pályázati folyamat a hiánypótlásoknál tart, de akiknél erre nincs szükség, akár már meg is kaphatták a jogosultságról szóló értesítést. Az elbírálások végeztével kiderül, mennyi marad a 203 milliárd forintos keretösszegből, és annak a maradékára is lehet majd jelentkezni - tette hozzá.
Az államtitkár szerint a kiírás nem csak energetikai szempontból fontos, de rezsicsökkentési eszköznek is tekinthető, hiszen a háztartások a saját áramtermelésükkel csökkenthetik a kiadásaikat. A napelemek az ellátás biztonságához szintén hozzájárulnak, ezért épp olyan fontosak, mint a paksi erőmű, vagy az orosz gázimport, amelynek megszüntetésével a négyszeresére emelkednének az energiaárak. A kormány ezért a baloldallal szemben azt az álláspontot képviseli a nemzetközi fórumokon, hogy a Moszkva elleni szankciókat nem szabad kiterjeszteni a gázvásárlásra, a háború árát nem a magyar embereknek kell megfizetniük - fogalmazott.
A tavaly decemberben megnyílt lakossági napelemes pályázat Magyarország eddigi legnagyobb klímavédelmi kiírása - hangsúlyozta az államtitkár. A támogatási keretből tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás fedezését célzó napelemes rendszer létesítésére 2,9 millió forintot, fűtéskorszerűsítéssel, villamosenergia-tárolóval, ablakcserével kombinált napelemes rendszer létesítésére 11,3 millió forintot lehetett igényelni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
