Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2019. Április 24. 07:25, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Milliárdokat sütögetnek el a magyarok a grillszezonban

Milliárdokat sütögetnek el a magyarok a grillszezonban

Tavaly május és augusztus között 2,4 milliárd forint értékben 1200 tonna grillkolbász fogyott a boltokban, de nagy népszerűségnek örvendett a grillsajt is - olvasható a Világgazdaság szerdai kiadásában.

A lap a Nielsen piackutató adataira hivatkozva azt írja, a grillkolbászoknál értékben 18, mennyiségben 15 százalékos volt a növekedés, a grillsajtokból pedig 755 millió forint értékben 250 tonnányi fogyott, ami értékben 20, mennyiségben 9 százalékos növekedés.

Szerényebb mértékben, de a grillfűszerek piaca is bővült, értékben 5, mennyiségben 2 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalmuk, több mint 50 tonnányit vásároltak belőlük.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre

A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával

2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld

Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.

2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld

OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament

A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton