Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2023. Január 25. 13:49, szerda | Belföld
Forrás: mti

Meteorológia: 1915-ben volt utoljára ennyire csapadékos a január

Meteorológia: 1915-ben volt utoljára ennyire csapadékos a január

Országosan utoljára 1915-ben volt annyira csapadékos a január, mint az idei, Budapesten pedig csak 1886-ban esett több csapadék a mostaninál az év első hónapjában - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Ismertetésük szerint az utóbbi időben sok mediterrán ciklon keresztezte illetve érintette az ország egy részét, a "ciklondömping" eredményeként országos viszonylatban bőven - egyes helyeken háromszor - több csapadék hullott, mint egy átlagos januárban. Egy átlagos januárban 33 milliméter csapadék esik.

Hozzátették: országos átlagban - január 23-ig - az ideinél több csapadék csak 1915-ben hullott.

Kitértek arra is, hogy Budapesten legutóbb 1886 januárjában esett a mostaninál pár tized milliméterrel több csapadék, akkor 115,6 millimétert mértek. De - tették hozzá - 100 milliméter feletti összeget is 1905-ben mértek utoljára. Emlékeztettek rá: 2022 januárjában a fővárosban 2,9 milliméter csapadék esett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.