Hírek
2015. Január 20. 12:54, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Merkel budapesti látogatása: uniós kérdések a középpontban

A Németország által az unióban képviselt szigorú gazdaságpolitika magyar támogatása és az Oroszországgal szembeni szankciós politika is minden bizonnyal napirenden lesz Angela Merkel német kancellár február elején esedékes budapesti látogatásának - hangzott el egy újságíróknak rendezett keddi kormányzati háttérbeszélgetésen.
A kancellár programjáról úgy tájékoztatottak, hogy a tervek szerint Angela Merkel négyszemközti és plenáris megbeszélést folytat Orbán Viktorral, majd munkaebéden vesznek részt. A német politikus budapesti látogatásának része emellett egy előadás az Andrássy Gyula német nyelvű egyetemen és találkozó zsidó hitközségi vezetőkkel.
Az Orbán-Merkel-tárgyaláson várhatóan szóba kerülő ügyekkel kapcsolatban a kormányzati rendezvényen arra hívták fel a figyelmet, hogy Magyarország "jó szövetségese" a Németország által az Európai Unióban képviselt szigorú gazdaságpolitikának, ami bizonyosan terítékre kerül. Emellett nagy valószínűséggel téma lesz az Oroszországgal szembeni szankciós politika is.
A jelen lévő kormányzati szereplő a Merkel-látogatásról úgy fogalmazott, hogy az "jelentős mértékben erősítő hatású".
A háttérbeszélgetésen szóba kerültek a magyar-amerikai kapcsolatok is, amellyel összefüggésben elhangzott: a kormány célja, hogy a washingtoni magyar nagyköveti poszton Szapáry Györgyöt váltó Szemerkényi Réka mihamarabb megkezdhesse munkáját. A magyar kabinet a váltást január 31-ére tervezte, ez azonban várhatóan csúszni fog, mert az amerikai fél részéről még nem érkezett meg az ehhez szükséges fogadó nyilatkozat.
A kormányzati rendezvényen útdíjügyben azt a tájékoztatást adták, hogy a próbaüzem eddigi tapasztalatai várhatóan szerdán kerülnek a kabinet elé. A tanácskozáson emellett napirenden lehet az állami közműszolgáltató kérdése is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít
A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít
2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban
Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.
2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat
Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe