Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2022. Augusztus 26. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Melegre, sok napsütésre, de szórványosan csapadékra is készülni kell a hétvégén

Melegre, sok napsütésre, de szórványosan csapadékra is készülni kell a hétvégén

Sok lesz a napsütés és többfelé 30 fok felett alakulnak a csúcsértékek az utolsó nyári hétvégén. Szórványosan viszont záporokra, zivatarokra is készülni kell, és a felhős tájakon 25 fok körüli maximumok várhatók

Pénteken a Dunántúlon a ködfoltok feloszlása után többórás napsütés várható, majd délelőttől erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés. Elszórtan kialakulhat zápor, zivatar. Eközben a Dunától keletre túlnyomóan napos, csapadékmentes idő valószínű. Szélerősödés csak zivatar körül lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 13 és 20, a legmagasabb hőmérséklet 27 és 34 fok között alakul - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Szombaton általában több órára kisüt a nap, de nyugat felől fátyolfelhőzet sodródik az ország fölé. Szórványosan, nagyobb eséllyel az ország nyugati felében előfordulhat zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt lesz a légmozgás, de zivatarok környezetében erős vagy viharos lökések is lehetnek. A hajnali 12-20 fokról 25 és 34 fok közé melegszik fel a levegő, a magasabb értékeket az Alföldön, az alacsonyabbakat a felhősebb nyugati tájakon mérhetik.

Vasárnap hajnalban főleg nyugaton kialakulhatnak pára-, illetve ködfoltok. Napközben az ország nagy részén kisüt hosszabb-rövidebb időre a nap, de többfelé erőteljesebbé válhat a gomolyfelhő-képződés. Szórványosan előfordulhat zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarok környezetében erős vagy viharos lökések is lehetnek. A minimumhőmérséklet 12 és 20, a maximumhőmérséklet általában 25 és 34 fok között valószínű, északkeleten lesz a legmelegebb - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.