Városlista
2026. március 8, vasárnap - Zoltán

Hírek

2023. Március 12. 08:21, vasárnap | Belföld

Megvan az ok, ami az ország egyik legsúlyosabb tömegszerencsétlenségét okozta

Megvan az ok, ami az ország egyik legsúlyosabb tömegszerencsétlenségét okozta

Öt kamion és 37 autó ütközött, mindkét irányban lezárták az M1-es autópályát Herceghalomnál szombat délután. A szerencsétlenségnek egy halálos áldazata is volt, miután a roncsok alatt egy személy holttestét találták meg a hatóságok.

Az autópálya-kezelő szóvivője elárulta, mi okozhatta a balesetet a sztrádán.

Szimicsku László tájékoztatása szerint egy 20 méteres sávban egy lokális szélátfúvás keletkezett, amit súlyosbított, hogy a környező mezőgazdasági földeken az elmúlt napokban munkálatokat végeztek, föllazították a talajt, és az orkánerejű szél felkapta a port, és befújta az autópályára.

Információink szerint a lokális szélátfúvásba futott bele néhány autó. Valaki fékezni kezdett, és tulajdonképpen egy tömegkarambol alakult ki – mondta a szóvivő az RTL-nek. Hozzátette: amint értesültek a balesetről, megnézték a kameraképeket, de azokon igazából csak annyit lehetett látni, hogy tűz ütött ki, a környéken ugyanis nagy volt a szél.

Fotó: MKIF Zrt.

Címkék: baleset, M1, Tömegbaleset

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 08. 08:31, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon

Nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon. Ennek sürgősen véget kell vetni!

2026. Március 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Óriási tömeg fogadta Magyar Péter Pécsett

Szombat este ismét Pécsre látogatott Magyar Péter, aki országos politikai szerepvállalása óta már ötödik alkalommal tartott rendezvényt a városban. A Széchenyi tér ezúttal is megtelt, sok fiatal is érkezett az eseményre.

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.