Városlista
2025. június 8, vasárnap - Medárd

Hírek

2010. Március 02. 16:05, kedd | Helyi

Még a víz az úr

Még a víz az úr

A lassú apadás ellenére még mindig I. fokú a készültség a Berettyón, a Hortobágy–Berettyó továbbra is árad, ott II. fokú az árvízvédelmi készültség.

A legutóbbi mérési adatok szerint Szeghalomnál a vízállás 316, a Borzi vízmércén pedig 348 centiméter volt. Tovább nőtt az elöntött terület nagysága is, a Tiszántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (TIKÖVIZIG) területén 8 védelmi szakaszon van belvízvédelmi készültség. II. fokú készültség van érvényben: a Tiszai-alsó, a Tiszai-középső, a Tiszai-felső, a Kadarcs-Karácsonyfoki, a Kösely-alsó, a Hamvas-Sárréti, a Berettyó-alsó és a Berettyó-felső belvízvédelmi szakaszokon.

A 22 üzemelő szivattyútelep és egy szállítható szivattyú két napja mintegy három millió köbméter belvizet emelt át a befogadókba. A készültséggel érintett területen a belvízzel elöntött terület nagysága 20 ezer hektár volt. A védekezés keretében eltávolítják a csatornákban a lefolyási akadályokat is. A védekezésben összesen 179-en vettek részt - áll Bara Sándor, a TIKÖVIZIG igazgatójának közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 08. 22:13, vasárnap | Sport

Kermor Motorsport: Két versenyhétvége, két győzelem, egy ezüst

Versenyzői beszámolók és képek innen-onnan:

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.