Hírek
2012. Február 24. 07:01, péntek |
Belföld
Forrás: OrintPress
Meddig emelkedhet az üzemanyagok ára?
Az olajpiacra nehezedő geopolitikai feszültségek miatt a következő hetekben sem fog csökkenni a hazai üzemanyagár.
Habár idén a várhatóan globális szinten lassuló gazdasági növekedés miatt stagnáló kereslet nem indokolja a kőolaj drágulását, az elhúzódó iráni konfliktus tartósan magas szinten tarthatja azt” – mondta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
„A tavalyi év rendkívüli kritikus volt az olajexport számára, amikor az észak-afrikai zavargások nyomán a líbiai olajtermelés kiesése fokozottan érzékennyé tette az olaj világpiaci árát a geopolitikai feszültségekre. Habár Líbia olajkitermelése a vártnál gyorsabban indult újra, jelenleg az iráni konfliktus miatt még a tavalyinál is magasabb szintre emelkedett a kőolaj világpiaci ára. Az északi tengeri (brent) olaj ára euróban jelenleg megközelíti a 2008-as csúcsot, miközben forintban már meg is haladta azt” – tette hozzá a befektetési szakember.
„A jelenlegi helyzet azért is kényes, mert amennyiben a kőolaj ára tartósan, akár egy évig is a jelenlegi szinten marad, az nem csak a rendkívül magas üzemanyagárak további növekedését jelentheti, hanem akár 0,5 százalékkal is csökkentheti globális szinten a GDP növekedést. Hazai szinten a benzin és gázolaj árának változását a forint árfolyammozgása is befolyásolhatja, így aki tankolni készül, annak érdemes figyelnie az euró/forint árfolyamot” – hangsúlyozta Horváth István.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
