Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2020. Február 28. 15:07, péntek | Belföld
Forrás: mti

Márciustól változik a gyermekkel való kapcsolattartás szabályozása

Márciustól változik a gyermekkel való kapcsolattartás szabályozása

Március elsejétől a járásbírósághoz kell fordulni, ha a szülők valamelyike megszegi a gyermekkel való kapcsolattartást szabályozó határozatot

- mondta Várai-Jeges Adrienn családjogi bíró, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) központi igazgatási feladatokkal megbízott bírája az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.

Kifejtette: az eljárást kérelemmel kell megindítani, ebben a kérelmező és a kérelmezett adatainak is szerepelniük kell.

Kiemelte, a bíróságokon felkészült ügyfélsegítők segítenek szükség esetén a kérelem kitöltésében.

A bíróság ötféle szankciót alkalmazhat, köztük pénzbírságot, de szélsőséges esetben rendőrség közreműködését is kérheti.

Az eljárás végén a bíró dönt majd arról, hogy kinek mennyibe kerül az eljárás - közölte a családjogi bíró.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség