Hírek
2011. December 22. 12:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Magasban a beszerzési ár: februártól drágul a gáz?
Januárban tíz százalékkal drágul a Magyarországra érkező orosz gáz – értesült a Népszabadság.
Ez ezer köbméterenként mintegy 565 dolláros árat jelent. Noha az adat nem nyilvános, a tarifa alighanem már magasabb az eddigi, 2008-as rekordnál, amelyet az akkor kibontakozó olajárcsúccsal magyaráztak.
Jelentősen ront a helyzeten a forint dollárhoz mért nagyarányú gyengülése is. A forint ráadásul az elmúlt negyedévben mintegy húsz százalékkal gyengült a dollárhoz képest, vagyis a hazai gázcégeknek az új évtől egy csapásra forintban harminc százalékkal többet kell fizetniük az energiahordozóért.
Idehaza a kormány azonkívül, hogy a rezsidíjak befagyasztását hirdette meg, szakminisztériumában épp vezetőváltás zajlik. A korábbi évtizedekben bejáratott rendszer szerint Magyarországon negyedévente hirdették ki a lakossági gázárakat. Ennek alapját elvileg a nemzetközi olajárak, illetve az ellátócégek elismert költségeinek változása képezte. Ám a gyakorlatban a számításokból szinte mindig emelés jött ki. Még az olajár 2008-as látványos zuhanása sem gyűrűzött be. Az elmúlt háromnegyed évben ráadásul emelkedett az olajár.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
