Városlista
2025. július 10, csütörtök - Amália

Hírek

2011. December 23. 13:30, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Állami nyugdíjat kapnának a magánkasszánál maradók is

Állami nyugdíjat kapnának a magánkasszánál maradók is

Jövő év márciusának végéig kezdeményezhetik a volt magánkassza tagok az állami nyugdíjrendszerbe történő visszalépésüket – erre tett javaslatot a parlament alkotmányügyi bizottsága.

Az átlépők felvehetnék reálhozamukat és a tagdíj-kiegészítés összegét is. A magánkasszánál maradok ugyanakkor szintén állami nyugdíjban részesülnének.

Csütörtökön nyújtotta be módosító javaslatát a pénzügyi stabilitásról szóló törvény mellé az alkotmányügyi bizottság: a kormány által is támogatott elképzelés szerint a magán-nyugdíjpénztári tagok 2012. március 30-ig kezdeményezhetnék az állami rendszerbe történő átlépést s korábbi tagságuk megszüntetését – a korábbi státuszt pedig május 31-én számolnák fel végleg. Az átlépők jogosultak lennének a tagdíj-kiegészítésként befizetett összeg, és a reálhozamot felvételére, a pénzt pedig önkéntes pénztárba, illetve a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben létrejövő egyéni számlájukra utalhatják – javasolta a bizottság. A szerdán Matolcsy György által ismertetett törvényjavaslat csak a tagdíj-kiegészítés összegét ajánlotta fel.

Állami nyugdíjat kapnak majd ugyanakkor azok is, akik nem jelentkeznek át – hiszen a magán-nyugdíjpénztári befizetések állami rendszerbe történő átvezetése erre feljogosítja őket. A stabilitási törvényjavaslatról várhatóan pénteken dönt az Országgyűlés, s elképzelhető, hogy a szabályozás címét is megváltoztatja – közli a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: nyugdíj, parlament

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat

A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására