Hírek
2019. Május 26. 14:06, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Kifulladni látszik a sárgamellényes mozgalom Franciaországban
A korábbiaknál jóval kevesebben, csak mintegy háromezren vonultak utcákra a kormány intézkedései ellen tiltakozva sárga láthatósági mellényben szombaton Franciaországban.
A Franceinfo hírcsatorna a párizsi belügyminisztérium tájékoztatására hivatkozva azt jelentette, hogy kora délutánig az egész országban mintegy 3200 ember tüntetett, közülük mintegy 1100-an a fővárosban. Az előző hétvégén a mozgalom még mintegy 15 000 embert tudott mozgósítani.
A sárgamellényesek november óta tiltakoznak szombatonként Emmanuel Macron és centrista kormánya reformintézkedései ellen. Eleinte még százezreket tudtak utcára szólítani, és a megmozdulások több alkalommal erőszakos összecsapásokba torkolltak a tiltakozók és a biztonsági erők között.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 14:00, szombat | Külföld
Londoni elemzők: középtávon csökkenti az olajárakat az Egyesült Arab Emírségek kilépése az OPEC-ből
Londoni iparági elemzők szerint középtávon csökkenti a világpiaci olajárakat az Egyesült Arab Emírségek kilépése a Kőolajexportáló Országok Szervezetéből (OPEC) és a bővebb OPEC+ szerveződésből.
2026. Május 02. 10:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump megszűntnek nyilvánította az Iránnal folytatott fegyveres harcot
Donald Trump megszűntnek nyilvánította az Iránnal folytatott \"fegyveres harcot\" pénteken a Kongresszusnak küldött levelében.
2026. Április 30. 15:00, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására
2026. Április 27. 15:00, hétfő | Külföld
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump részvételével tartott díszvacsora helyszínén nyitott tüzet
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump elnök részvételével tartott díszvacsora helyszínén tüzet nyitott szombaton egy washingtoni szálloda bálterménél.
