Hírek
2015. Augusztus 13. 07:03, csütörtök |
Külföld
Forrás: Gräf Szilvia, az MTI tudósítója jelenti:
Kiesett a hintából egy kislány egy ausztriai vidámparkban
Mesterséges kómában tartják azt a négyéves kislányt, aki egy szabadidőparkban esett ki a hintából és súlyos fejsérülést szenvedett Salzburg tartományban.
Az Egyesült Arab Emírségekből érkezett kislány családjával turistaként látogatott el a ferleiteni parkba, ahol a Jungle Loop fantázianevű hinta ananászalakú fülkéjébe szállt. Az édesapja már bent ült, ölében a kislány kétéves testvérével. A kislány édesapja mellé ült. Az automatikusan záródó biztonsági öv túl nagy volt neki, a gyerek a hintázás közben felállt és több métert zuhanva kiesett.
A hinta használati utasítása szerint nyolc éves kortól lehet beszállni, azonban az erre figyelmeztető felirat csak németül volt olvasható, bár a parkban a kiírások részben arab nyelven is szerepelnek.
Szerencsére éppen a park vendégei között volt egy orvos is, aki rögtön el tudta látni a gyereket, akit később helikopterrel a salzburgi kórházba vittek. A kislány jelenleg az intenzív osztályon fekszik mélyaltatásban, állapota stabil.
A szakértők kizárták annak lehetőségét, hogy a hinta elromlott volna, hiszen annak állapotát rendszeresen ellenőrizték. Arról még nem lehet pontosan tudni, hogy az apa tisztában volt-e a hinta veszélyeivel. A hinta érmével működik, és botkormánnyal lehet irányítani a sebességét, a magasságát és a fülke irányát.
Az illetékes rendőri szóvivő tájékoztatása szerint az apa ellen eljárást indítottak gondatlanság miatt.
fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld
Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
