Hírek
2020. Augusztus 01. 07:06, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Júliusban emelkedett az euróövezeti infláció

A vártnál nagyobb mértékben nőtt júliusban az euróövezeti infláció az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken ismertetett előzetes adatai szerint.
Júliusban, amikor már jelentős részben feloldották a járványvédelmi korlátozó intézkedéseket Európában, 0,4 százalékra gyorsult a fogyasztói árak emelkedésének éves üteme az euróövezetben a júniusi 0,3 százalékról.
Elemzők alacsonyabb, 0,2 százalékos áremelkedést vártak júliusra.
A legnagyobb mértékben az élelmiszerek, alkoholos és élvezeti cikkek ára emelkedett éves összevetésben, 2 százalékkal a júniusi 3,2 százalék után, miközben az energiaárak 8,3 százalékkal csökkentek a júniusi 9,3 százalékos esést követően.
Az Európai Központi Bank (EKB) által inkább figyelemmel követett élelmiszer és energiaárak nélküli maginfláció 1,3 százalékra emelkedett éves szinten a júniusi 1,1 százalékról.
A végleges adatsort július közepén hozza nyilvánosságra az Eurostat.
Az EKB elsődleges célja az árstabilitás fenntartása, ennek jegyében arra törekszik, hogy az infláció középtávon 2 százalék alatt, ám ahhoz közeli értéken maradjon.
Tavaly egy hónapban sem érte el a 2 százalékot a fogyasztói árak éves összevetésű emelkedésének üteme, a legmagasabb értéket, 1,7 százalékot áprilisban mérték. Legutóbb 2018 októberében állt 2 százalék fölött az éves infláció az euróövezetben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld
Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába
Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.
2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld
Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra
Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.
2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter
2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld
A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén
A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből