Hírek
2020. Március 25. 18:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Július elsejéig nem kötelező az online számlarendszer átállítása
A járványhelyzet miatt az online számlaadat-szolgáltatásban, április 1-jétől július 1-jéig nem kötelező átállni a 2.0 verziójú XSD alkalmazására, így a korábbi verzióban küldött adatokat is fogadja a NAV
- közölte az adóhivatal szerdán az MTI-vel. A közlemény szerint mindez azt jelenti, hogy a NAV április 1-jétől nem szünteti meg az online számlarendszer 1.1 XSD verziójának támogatását, és nem teszi kötelezővé a rendszer frissítését. Ezzel biztosítható, hogy a kötelező adatszolgáltatás folytonossága minden adózó részéről teljesíthető legyen.
Kiemelték, a 2.0 XSD már február 27-étől használható éles környezetben, párhuzamosan az 1.1 verzióval, ezért az átálláshoz a feltételek az online számlarendszer oldalán adottak. Éppen ezért a NAV azt kéri az adózóktól, hogy lehetőség szerint folytassák az átállás előkészületeit, és ahol ez megoldható ott történjen is meg.
A NAV döntését azzal indokolta, hogy a járvány terjedésének lassítására radikálisan csökkenteni kell a személyes érintkezések számát. A számlázóprogramok frissítése azonban sok vállalkozásnál nem oldható meg távolról, ahhoz a fejlesztőnek fel kellene keresnie megrendelőjét. Problémát jelenthet az új verzió telepítése akkor is, ha abban külföldi fejlesztőnek kellene közreműködnie, illetve akkor, ha a magyarországi társaság informatikai rendszere külföldön működik, és a telepítés személyes jelenlét nélkül szintén nem kivitelezhető - olvasható az adóhivatal közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
