Városlista
2026. május 2, szombat - Zsigmond

Hírek

2014. Augusztus 27. 06:00, szerda | Belföld

Jogutódláskor jár végkielégítés? – jogos kérdés

Jogutódláskor jár végkielégítés? – jogos kérdés

Jogutóddal való továbbfoglalkoztatás és végkielégítés... ezeket fejti ki egy konkrét kérdés kapcsán az onlinejogsebesz.hu. Ne feledje, joga van kérdezni!

Kérdés:
Kedves Onlinejogsebész!

Férjem 28 éve egy építőipari Kft-nél dolgozik, idén júliusban a cég beolvasztja őket az anyavállalathoz. A tulajdonos szerint, jog folytonosággal veszi át őket, és nem változik csak a nevük, így amennyiben nem szeretne az új cégnél dolgozni, nem jár neki végkielégítés.
Igaz ez?

Válaszát előre is köszönöm!

2014. 06. 23.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!

A levelében leírt esetben, tehát ha a munkáltató jogutóddal szűnik meg, és a férjét a jogutód munkáltató változatlan feltételekkel tovább foglalkoztatja, valóban nem jár a végkielégítés.

Abban az esetben viszont, ha a munkáltató személyében bekövetkezett változás miatt a férjére irányadó munkafeltételek lényeges és hátrányos megváltozása következtében a munkaviszony fenntartása számára aránytalan sérelemmel járna vagy lehetetlenné válna, akkor járhat végkielégítés.

Azt javasolom, mielőtt a férje esetleg meggondolatlanul felmondana, keressék fel a szakszervezet jogsegélyszolgálatát, vagy erre specializálódott ügyvédet.

A kérdésre nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Lendvai Zsuzsa
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld

Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye

Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.