Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2012. Július 05. 13:41, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Jobbik: az új földtörvény az oligarchák lobbijában született

Jobbik: az új földtörvény az oligarchák lobbijában született

A Jobbik szerint a kormány által elkészített új földtörvény tervezete a nagygazdák és az oligarchák lobbijának hatására született. Erről Varga Géza beszélt csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Az ellenzéki politikus emlékeztetett rá, hogy Fazekas Sándor kedden egyeztetett az ellenzéki pártok szakpolitikusaival a törvény vitaanyagáról, ahol megígérte azt is, hogy július 12-én az Országgyűlés elé kerül a kormány törvényjavaslata. Varga Géza hangsúlyozta: álláspontjuk szerint a tervezett birtokméretekkel a kormány nagygazdálkodóknak és az oligarcháknak kíván kedvezni, ezért növeli a jelenlegi legnagyobb tulajdonolható birtokméreteket még nagyobbakra. A Jobbik szerint ez azért lenne káros, mert az egy kézben összpontosuló egyre nagyobb birtokokkal egyre kevesebb ember kezében összpontosulna a magyar élelmiszertermelés. Az ellenzéki párt a vidékfejlesztési tárcával ellentétben az őstermelőknél 50 helyett 10 hektárban, a kistermelőknél, családi gazdaságoknál 500 helyett 200 hektárban, a társas vállalkozásoknál pedig 1200 helyett 600-800 hektárban szabná meg a felső határt. Varga Géza hangsúlyozta azt is, hogy álláspontjuk szerint sem kft-knek, sem rt-knek "semmi helye" nincs a magyar mezőgazdaságban a termőföldek körül, mert ha ezt engedi a kormány, akkor ezeken keresztül fognak majd újra beszivárogni a külföldi tulajdonosok.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás