Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2021. Január 13. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Jegesedésnek indulhat a Balaton

Jegesedésnek indulhat a Balaton

A szerdai átmeneti enyhülést követő hideg hatására hétvégére a nyílt vízen is vékony jégtakaró alakulhat ki a Balatonon - tájékoztatta a siófoki obszervatórium vezetője kedden az MTI-t.

Horváth Ákos meteorológus kifejtette: "a tél első komolyabb próbálkozása" várható csütörtöktől, amikor a Balaton térségét is érintő, hideg, sarkvidéki eredetű levegő tör be Magyarországra, erős széllel. A viharos szél átforgatja, 0 Celsius fok körülire hűti a tó vizét, így a szél hétvégére várható csillapodásával párhuzamosan megindulhat a nyílt vízen is a jegesedés. Vasárnapra már vékony jégpáncél boríthatja a tavat, amely azonban "még messze nem alkalmas sportolásra" - fogalmazott.

A Balaton jegének további sorsa még bizonytalan, hiszen a minőségét befolyásoló hó is hullhat, a vasárnap hajnali keményebb fagyok után pedig jövő keddtől felmelegedés várható, 5-8 fokkal is magasabb hőmérséklettel - mondta a meteorológus.

A fotó illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka