Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2019. December 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Ismét lehet pályázni az ország legszebb betleheme címre

Ismét lehet pályázni az ország legszebb betleheme címre

Ismét kiírta a Magyarország legszebb betleheme elnevezésű pályázatát a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) és a Hungarofest, a nyertes terveket 2020-ban is megvalósítják.

A pályázatokat 2020. január 6-án éjfélig várják a magyarorszagbetleheme@hungarofest.hu e-mail címre - tájékoztatta az MTÜ az MTI-t.

Az ország legszebb betlehemének címére pályázhat magánszemély, alkotó, civil közösség és városi önkormányzat is. A pályázat kiírói arra biztatják a jelentkezőket, hogy használják fel az adott település, lakókörnyezet sajátosságait, népszokásait, a hagyományos betlehem elemeit, a tájegységre jellemző tárgyi és építészeti elemeket.

Fontos szabály, hogy a pályázónak rendelkeznie kell a betlehem felállítási helyszínének befogadó szándéknyilatkozatával. A további feltételek a www.mtu.hu, a www.hungarofest.hu és a www.kormany.hu oldalon olvashatók.

A három győztes pályázó - amelyeket szakmai zsűri választ ki - milliós, félmilliós, illetve negyedmillió forintos nyereményekben részesül.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát

2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el