Hírek
2012. Október 27. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Impotenciát okozhat az elhízás?

Azoknak a férfiaknak, akik fiatalkorukban elhízottak, jelentős mértékben csökken a tesztoszteronszintjük, ami megnöveli az impontencia és a terméketlenség kockázatát felnőttkorukra - számol be egy új tanulmányról a Health Day.
A Buffalo Egyetem kutatói összehasonlítottak 25 elhízott és 25 normál testalkatú, 14-20 év közötti férfit és megállapították, hogy az elhízottaknak 50 százalékkal kevesebb tesztoszteron termelődik a szervezetükben, mint vékonyabb társaiknak.
'Meglepett minket a tesztoszteronszintnek ez a nagymértékű különbsége, hiszen a vizsgált fiatal férfiak egészségesek voltak és nem szenvedtek diabéteszben sem' - mondja Dr. Paresh Dandon endokrinológus, a kutatás vezető szakorvosa. 'Eredményünk üzenete az, hogy az elhízás újabb járványt, nevezetesen terméketlenségi járványt okozhat' - tette hozzá.
Az életmód gyermekkorban való kialakítása tehát még jelentősebb szerepet kap, ugyanis meghatározhatja a későbbi életszakaszok egészségügyi alakulását. A tanulmány tehát összefüggést talált a csökkent tesztoszteronszint és az elhízás között. Ez azonban nem jelent ok-okozati összefüggést - hívják fel a figyelmet a szakemberek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 15:24, szerda | Életmód
„Könnyek a vízben” – Egy koncert, ami életeket változtathat meg
Jótékonysági összefogás Székelyföldért a Puskás Szoborparkban
2025. Július 02. 07:47, szerda | Életmód
AM: megújul páratlan természeti kincsünk, a Kis-Balaton
2025. Július 01. 07:45, kedd | Életmód
MME: a vízimadarak etetése veszélybe sodorja az állatokat
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn közzétett lakossági felhívásában arra kér mindenkit, hogy semmivel se etessék a vízimadarakat.