Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2020. Március 02. 15:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Húsz bevándorlót találtak egy kamionban hétfőn Csanádpalotánál

Húsz bevándorlót találtak egy kamionban hétfőn Csanádpalotánál

Húsz bevándorlót találtak a román határrendészek egy török kamionban hétfőn hajnalban a Nagylak-Csanádpalota határátkelőhelyen – közölte honlapján a román határrendészet.

A kísérőiratok szerint Törökországból Lengyelországba tartó, textil hengereket szállító kamion hajnali öt órakor jelentkezett a Romániából való kilépésre. A határrendészek kockázatelemzés alapján rendelték el a jármű alapos átvizsgálását. A bevándorlókat a textiltekercsek között elbújva találták.

Az első vizsgálatok szerint a 17 felnőtt férfiból és három kiskorúból álló csoport tagjai Szíriából, Irakból, Egyiptomból és Palesztinából származnak, valamennyien menedékjogért folyamodtak korábban az EU valamely államában.

A török sofőr ellen embercsempészet, a bevándorlók ellen illegális határátlépési kísérlet miatt indul eljárás Romániában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi