Hírek
2010. Június 10. 11:40, csütörtök |
Helyi
Forrás: haon
Hová mehetünk, ha jön a szükség?
Debrecen - Nem kötelező önkormányzati feladat a nyilvános illemhelyek fenntartása.
Itt a nyár, jönnek a turisták, megcsodálják a város nevezetességeit, elüldögélnek az árnyas fák alatt vagy a szökőkutak hűvös permetében, amikor hirtelen rájuk jön a szükség.
A vendégbarát települések közterein ilyenkor rövid tájékozódás után elérhető a hely, ahol könnyíthet magán az idegen. Mi a helyzet Debrecenben? - tettük fel a kérdést mert, olvasóink szerint mint a szükség, ez is visszatérő probléma a városban.
Csak a főtéren van nyitva
A városüzemeltetési osztály vezetője, Gábor Zsombor leszögezi, a nyilvános illemhelyek fenntartása nem kötelező szolgáltatási feladata az önkormányzatnak.
Debrecenben ilyen célra évi 2 millió forintot fordítanak, ebből a főtéren lévő vécét üzemeltetik, mert ott sokan megfordulnak, és számtalan rendezvény színhelye. Éppen emiatt az este 8 óráig szóló nyitva tartását olyankor éjfélig meghosszabbítják. Természetesen a sokadalomnak az egy illemhely kevés lenne, ezért mobil wc-ket szoktak ideiglenesen felállítani.
A Nagyerdőn hiányzik
Más a helyzet a Petőfi téren, illetve a Nagyerdőn lévő használaton kívüli vécével, ezek egy ideje hajléktalanok tanyája, és hiába zárták le, időről-időre leverik a bejáratról a lakatot.
Azt Gábor Zsombor is elismeri, hogy a nagyerdei illemhely felújítására szükség lenne, de mint mondja, nincs meg rá a mintegy 4 millió forint, mert az egyéb kötelező feladatvállalásra kell a pénz.
Nyilvános vécé híján a közeli vendéglátóhelyekre lehet bemenni, bár igen kellemetlen - különösen a helyismerettel nem rendelkező idegennek - egy éttermen vagy presszón átviharozva egyenesen a toalett felé venni az irányt.
Azt meg végképp kevesen tudják, hogy a kerítéssel körbevett játszótéren, az Ötholdas pagonyban is elvégezhető a szükség. A belvárosban sem kilátástalan a helyzet, hiszen a bevásárlóközpontokba, vendéglátó egységekbe be lehet menni, de van olyan gyorsétterem, ahol a számlán szereplő kódot kell használni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Március 11. 15:00, szerda | Bulvár
Csaknem kéttucatnyi jéghorgászt mentettek ki a kanadai hatóságok egy Huron-tavon elsodródott jégtábláról
A Huron-tavon elsodródott jégtábláról, helikopterekkel mentett ki az ontariói tartományi rendőrség 23 embert, akik későn vették észre, hogy a jég, amelyen horgásztak, elszakadt a parttól - közölték hétfőn a helyi hatóságok.
