Hírek
2025. Március 13. 07:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Hétfőtől itt a profitplafon!
Hétfőn lép életbe a kormány profitplafonról szóló rendelete, amely azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra
- közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a kabinet Facebook-oldalára szerdán feltöltött videójában.
Zsigó Róbert elmondta: véget vetnek annak, hogy a kereskedők extraprofitot tesznek egyes élelmiszerekre, ezzel indokolatlanul és túlzottan megemelik az árakat.
"A profitplafon azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra"
- fogalmazott az államitkár.
Zsigó Róbert a videóban elfogadhatatlannak nevezte a kereskedelmi láncoknak a beszerzési árakra tett árréseit, ami a csirkeszárny esetében átlagosan 42, a sertéskarajnál 55, a tejnél 68, a tejfölnél 129, a tojásnál 38, a túrónál 69, a joghurtoknál 70-80, a vajnál pedig 87 százalék, de "sok esetben még ennél is több".
Megjegyezte, hogy
a kormány harminc alapvető élelmiszert jelölt meg, amelyeknél érvényesíteni fogják a profitplafont, és ettől az árak csökkenését várják.
Vége a kereskedők extraprofitjának, a kormány már ki is hirdette a profitplafonról szóló rendeletet, és az március 17-én hétfőn már életbe is lép - mondta a politikus.
Felhívta a figyelmet arra, a profitplafon betartását szigorúan ellenőrizni fogják, és több milliós bírság vár arra a kereskedőre, aki nem tartja be.
"Ha máshol, más termékeknél próbálnák megemelni az árakat, azt sem fogjuk hagyni, be fogunk avatkozni" - fogalmazott Zsigó Róbert, hozzátéve: "hétfőn tehát jön a profitplafon a magyar családok és nyugdíjasok védelmében".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld
Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén
2026. Június 05. 07:17, péntek | Belföld
Több politikus letartóztatását is elrendelte a bíróság az óbudai korrupciós ügyben
2026. Június 05. 07:07, péntek | Belföld
Magyar Péter: Nem tudunk teljesen leszakadni az orosz energiáról
2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld
NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.
