Hírek
2013. Február 11. 15:04, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Havazás - Visszafordítják a kamionokat az M7-esen Eszteregnyénél
A szlovéniai kamionkorlátozás miatt megtelt az M70-es autóút és az M7-es autópálya több zalai pihenőhelye, ezért Eszteregnyénél visszafordítják a teherjárműveket - közölte honlapján hétfőn a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.
A rendőrök az M7-es autópályáról és az M70-es autóútról a pihenőhelyekre, illetve a benzinkutakhoz terelték a kamionforgalmat, de miután kora délutánra megteltek a parkolóhelyek, ezért az M7-es autópálya eszteregnyei lehajtójánál visszafordítják a teherjárműveket.
A rendőrség és a katasztrófavédelem korábban közölte: csak a szlovén rendszámú vagy a Szlovéniába árut szállító kamionokat engedik át a hatóságok a tornyiszentmiklósi és rédicsi határátkelőn. A szlovén hatóságok azért rendelték el a korlátozást, mert az Olaszországban tomboló rendkívüli havazás miatt a teherforgalom előtt lezárták az olasz-szlovén átkelőket.
A hatóságok hétfő délelőtt Somogy és Vas megyében is megkezdték a kamionok ellenőrzését, onnan csak azokat a járműveket engedik tovább Szlovénia felé, amelyek nem tranzitforgalmat bonyolítanak le.
A rendőrség közölte, hogy a személygépkocsi-forgalom továbbra is zavartalan a magyar-szlovén határon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
