Városlista
2026. április 19, vasárnap - Emma

Hírek

2023. Április 10. 08:32, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Hatszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén

Hatszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén

Hatszáz határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 217, szombaton 170, vasárnap 205 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a rendőrök. Az ország belsejében nyolc határsértőt is elfogtak, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult.

Az elmúlt héten az ország területén 1373 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - március 27-től április 2-ig - a feltartóztatottak száma 1159 volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében elfogtak 41 határsértőt is, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 35 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.

Címkék: migráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld

Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció

2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld

Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel

Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.

2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld

A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték

2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld

Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma

Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van